Výhradný dovozca Cheeky wipes pre Slovensko
Tel.: 0902/229 542
a
  >    >  Doplnky  >  Box na čisté utierky Pink

Box na čisté utierky Pink

7.99

 

 

Nie je na sklade

Kategórie:

Popis

Box na skladovanie čistých detských utierok pripravených na použitie. Naše boxy sú bez BPA* s rozmermi 17 cm (d) x 17 cm (š) x 10 cm (h). Majú ploché, stohovateľné veká a tesnenie odolné voči striekajúcej vode, ktoré dlhšie uchovávajú vaše utierky svieže. Veko s jednoduchým zaklapnutím umožňuje jednoduché otváranie a zatváranie jednou rukou, dokonalé pre skladovanie až do 50 čistých vlhkých utierok. Taktiež majú rysky označujúce hladinu vody zvonku aj zvnútra boxu, ktoré ukazujú, pokiaľ naplniť vodou pre použitie 25 alebo 50 kusov utierok. Box občas umyte s pomocou čistiaceho prostriedku na riad.

Čo je BPA?

* Bisfenol A alebo BPA je chemikália používaná na výrobu plastov vrátane materiálov, ktoré prichádzajú do kontaktu s potravinami, ako sú napríklad plniteľné fľaše pre nápoje a nádoby na skladovanie potravín. Používa sa tiež na výrobu ochranných náterov a obložení plechoviek na potraviny a nápoje.
Minimálne množstvo BPA sa môže preniesť z obalov do potravín a nápojov, čo nezávislí experti nepovažujú za škodlivé. Nezávislé štúdie ukázali, že aj v prípade spotreby vyšších dávok sa BPA rýchlo vstrebáva, detoxikuje a vylučuje z organizmu.

Výskyt BPA v potravinách z materiálov prichádzajúcich do kontaktu s potravinami nie je pre zdravie závažné .  Avšak BPA je jedným z veľkého množstva látok, ktoré môžu ovplyvňovať činnosť hormonálneho systému organizmu. Niektorí ľudia sú názoru, že je to tzv. „endokrinný disruptor“, a teda môže pôsobiť pri veľmi nízkych dávkach, ktoré nemusia byť viditeľné pri vyšších dávkach.   V posledných rokoch viaceré skupiny z oblasti životného prostredia vyjadrili obavy, že BPA obsiahnuté v plastových kŕmnych fľašiach pre dieťa môžu za určitých podmienok „presakovať“ alebo sa vylúhovať do dojčenského mlieka po jeho zahriatí, alebo tiež vtedy, keď sú fľaše prasknuté či poškriabané. Tvrdia, že to by mohlo niesť zdravotné následky na dojčatách a deťoch.

Je zrejmé, že chceme robiť to najlepšie pre našich rodičov a deti. Naše boxy neobsahujú BPA, a tak si môžete byť istí, že sa žiadne BPA nevylúhuje z boxu do utierkok, a ani nič škodlivé sa neprenesie na pokožku vášho dieťaťa.

* obsah prevzatý z internetovej stránky agentúry Food Standards Agency 2016