Výhradný dovozca Cheeky wipes pre Slovensko
Tel.: 0902/229 542
a
  >    >  Doplnky  >  Box na znečistené utierky Pink

Box na znečistené utierky Pink

9.99

 

 

Na sklade

Počet
Kategórie:

Popis

Box na znečistené utierky s jednoduchým otváraním od Cheeky Wipes pre namáčanie a skladovanie znečistených detských látkových utierok až do ich vyprania (spolu s vreckom zo sieťoviny – nie je zahrnutá). Naše boxy majú rozmer 19,5 cm (d) x 19,5 cm (š) x 12 cm (h) a sú bez BPA*. Vďaka plochým, stohovateľným vekám a tesneniu, odolnému voči striekajúcej vode, sa vaše utierky uchovávajú dlhšie svieže. Veko s jediným pántom a jednoduchým zaklapnutím umožňuje jednoduché otváranie a zatváranie jednou rukou. Namáčaním utierok zabránite vyschnutiu škvŕn a ich usadeniu na vašich utierkach. Praktické rysky označujúce hladinu vody na boxoch vám uľahčujú presné naplnenie vodou a vnútorné háčiky udržiavajú sieťovinové vrecko na pranie na mieste – (nie je zahrnuté). Pre vyčistenie jednoducho občas umyte box umývacím prostriedkom.

Čo je BPA?

*Bisfenol A alebo BPA je chemikália používaná na výrobu plastov vrátane materiálov, ktoré prichádzajú do kontaktu s potravinami, ako sú napríklad plniteľné fľaše pre nápoje a nádoby na skladovanie potravín. Používa sa tiež na výrobu ochranných náterov a obložení plechoviek na potraviny a nápoje. Minimálne množstvo BPA sa môže preniesť z obalov do potravín a nápojov, čo nezávislí experti nepovažujú za škodlivé. Nezávislé štúdie ukázali, že aj v prípade spotreby vyšších dávok sa BPA rýchlo vstrebáva, detoxikuje a vylučuje z organizmu.

Výskyt BPA v potravinách z materiálov prichádzajúcich do kontaktu s potravinami nie je pre zdravie závažné .  Avšak BPA je jedným z veľkého množstva látok, ktoré môžu ovplyvňovať činnosť hormonálneho systému organizmu. Niektorí ľudia sú názoru, že je to tzv. „endokrinný disruptor“, a teda môže pôsobiť pri veľmi nízkych dávkach, ktoré nemusia byť viditeľné pri vyšších dávkach.   V posledných rokoch viaceré skupiny z oblasti životného prostredia vyjadrili obavy, že BPA obsiahnuté v plastových kŕmnych fľašiach pre dieťa môžu za určitých podmienok „presakovať“ alebo sa vylúhovať do dojčenského mlieka po jeho zahriatí, alebo tiež vtedy, keď sú fľaše prasknuté či poškriabané. Tvrdia, že to by mohlo niesť zdravotné následky na dojčatách a deťoch.
Je zrejmé, že chceme robiť to najlepšie pre našich rodičov a deti. Naše boxy neobsahujú BPA, a tak si môžete byť istí, že sa žiadne BPA nevylúhuje z boxu do utierkok, a ani nič škodlivé sa neprenesie na pokožku vášho dieťaťa.

* obsah prevzatý z internetovej stránky agentúry Food Standards Agency 2016