Výhradný dovozca Cheeky wipes pre Slovensko
Tel.: 0902/229 542
a
  >  Starostlivosť o bábätko   >  Tipy, ako sa starať o pokožku bábätka

Tipy, ako sa starať o pokožku bábätka

Pokožka novorodenca je oproti dospelej oveľa jemnejšia, stále si buduje imunitu. Tak, ako starostlivo vyberáte pôrodnicu či pediatra, myslite aj na starostlivosť o bábätko. Na čo teda myslieť?

Mnoho rodičov si nie je istých, ako často kúpať bábätko. Prvé kúpanie zväčša absolvujú už v pôrodnici, kde sestričky v prvom rade prvým mamičkám ukážu, ako s dieťatkom manilupovať.

Väčšina pediatrov vám však s istotou povie, že bábätku počas prvých týždňov stačí len čistá voda a kúpeľ max. 2-3x do týždňa cca 5-10 minút. Ten môže byť pre bábätko a maminku zároveň relaxom a akýmsi spoločným rituálom.

Následne dieťatko len jemne osušíte v bavlnenej osuške (prikladať, nešúchať!). Pokiaľ by malo veľmi suchú pokožku, po kúpeli môžete použiť nechtíkový dojčenský olej , ktorý je na prírodnej báze a plní ochrannú funkciu pokožky. Spojte ho s príjemnou masážou a bábätko sa vám krásne uvoľní.

Intímnu časť dieťatku treba umývať častejšie. Na utretie zadočku sa neodporúčajú parfumované vlhčené utierky, ale opäť len čistá voda. Veľmi nápomocnými sú látkové utierky Cheeky Wipes, ktoré máte vždy po ruke v praktickom boxe, s troškou vody a ak chcete, aj pár kvapkami esenciálneho oleja. Po použití len operiete a používate znova.

Zaparila sa dieťatku pokožka? V prvom rade, meňte mu plienky častejšie. Látkové perte bez aviváže a len s prírodnými pracími prostriedkami bez parfúmov. Jednorazové veľmi neodporúčame, ale pokiaľ ich používate, vyberajte tie bez chlóru, latexu i parfúmov.

Ako prvú pomoc pri zapareninách môžete siahnuť po nechtíkovom kréme na zapareniny, (ktorý môžete využiť aj preventívne. Hlavne doprajte pokožke bábätka kontakt s čerstvý vzduchom bez plienky a aspoň na 10-15 minút.

Nezabúdajte aj na hlavičku a vlásky. Šampóny pri malom bábätku pokojne dajte bokom, rovnako ako ich pokožka, aj vlásky sú veľmi jemné a kozmetikou, aj keď prírodnou, ich netreba zaťažovať. Aj v tomto prípade postačí len čistá voda a kefa na vlasy s prírodnými materiálmi – drevom a štetinami z kozieho vlasu.

Keď bude bábätko väčšie, môžete voliť viac kozmetických prípravkov do kúpeľa i po ňom. Ale o tom zas nabudúce 😉