Výhradný dovozca Cheeky wipes pre Slovensko
Tel.: 0902/229 542
a
  >  Starostlivosť o bábätko   >  Prvé dni s bábätkom: 9 vecí, ktoré vám uľahčia život a šetria prírodu

Prvé dni s bábätkom: 9 vecí, ktoré vám uľahčia život a šetria prírodu

Máme doma bábätko! Začalo nové obdobie eufórie, ale aj starostlivosti o vaše novorodeniatko. Prečítajte si, ktoré pomôcky pre dieťatko i mamičku sa oplatí mať doma vždy po ruke.

Prvé týždne s bábätkom sú zväčša o spinkaní, kŕmení, prebaľovaní a spoznávaní. Celý svet sa nám točí okolo starostlivosti, ktorú mu chce každá maminka dopriať na 110%. A tú si aj zaslúžia!

Poďme sa teda pozrieť na to, ktoré pomôcky sa vám zídu počas (nielen) prvých týždňov s vašim novorodeniatkom, navyše s dôrazom na životné prostredie…

Vlhčené obrúsky

Takmer každý pediater vám potvrdí, že klasické komerčné vlhčené obrúsky detičkám neprospievajú. Práve naopak, ich jemnú pokožku v okolí intímnej zóny môžu skôr podráždiť. Navyše sú nerecyklovateľné a hromadia sa na skládkach s bežným odpadom.

Vhodnejšie sú preto látkové utierky na opakované použitie. Cheeky Wipes sú najúčinnejšie len s vodou a pár kvapkami esenciálneho oleja. Po použití ich vložíte do boxu alebo príručného vrecka, operiete a použijete odznova.

Mušelínové plienky

Jemnosť a vzdušnosť mušelínu si obľúbi každá maminka. Mušelínové plienky sú vyrobené zo 100% bavlny, sú vhodné pre citlivú pokožku bábätka a môžete ich využiť naozaj všestranne – ako „slintáčik“, na odgrgnutie, prebaľovanie, aj ako pohodlnú prikrývku.

Podložky na prebaľovanie

Nepremokavý bambus a jemný plyš na jednej strane, absorbčný bambus na druhej. Prebaľovacie podložky sú vo väčších rozmeroch, než tie bežne dostupné. Využiť sa dajú počas prebaľovania doma i vonku alebo ako ochrana plachty v postieľke. A opäť, stačí vyprať a znova použiť. Príroda zaplesá 🙂

Kefa a hrebeň na vlásky

Používať kozmetiku (šampón, sprchový gél) počas kúpania bábätka nie je nevyhnutné. Jemnej detskej pokožke úplne stačí voda. Čo sa vám ale zíde, je kefa a hrebeň Green Sprouts, zložené výhradne z prírodných materiálov. Drevo a jemné štetiny z kozieho vlasu detské vlásky krásne uhladia a ľahkým masírovaním bábätko aj upokoja.

Dózy na mlieko

Wean Green úložné dózy vám skvelo poslúžia na zmrazenie materského mlieka. Sú vyrobené bez akýchkoľvek chemických prísad a ľahko sa udržiavajú. Vďaka tvrdenému sklu vydržia mínusové teploty v mrazničke a čo je veľký bonus, tak ľahko sa nerozbijú a mliečko z nich nevytečie.

Využiť ich môžete aj pri prvých príkrmoch a na uskladnenie rôznych potravín, takže vám vydržia aj roky rokúce. Ekologické, že?

Pre maminky

Počas šestonedelia sa vaše telo regeneruje a preto sa bez vložiek nezaobídete. Tie jednorazové sú plné plastov, toxických chemikálií, dioxínov, gélov, ktoré aj vám môžu spôsobiť podráždenie a opary.

Bavlnené vložky Cheeky Mama (alebo bambusové s plyšom) sú hygienické vložky, ktoré skvelo absorbujú počas šestonedelia i silnejších dní vášho cyklu. Sú cenovo výhodnejšie a majú antibakteriálne vlastnosti, kedy dovolia pokožke dýchať.

Veľkým pomocníkom sú aj prsné vložky. Vďaka bambusu, z ktorého sú vyrobené, sú tenšie, pohodlnejšie a jemné aj počas dní, kedy vás trápi zápal prsníka.

Pri zápale sa určite hodí aj krém na bradavky.  Teda za predpokladu, že si neplánujete pchať do podprsenky kapustové listy 🙂

Vaše bruško dostalo za posledné mesiace dobre zabrať, bola by chyba zabudnúť naň. Krém proti striám účinkuje nielen na strie, ale aj elasticitu a pružnosť bruška, ktorá môže byť pôrodom oslabená. Venujte preto dostatok času aj sebe.

Ďalší pomocníci pre bábätko i pre vás: tehotenský/dojčiaci vankúš, silikónové cumlíky/hryzadlá, látkové plienky, odsávačka mlieka, …

My maminky máme tendenciu (hlavne počas prvého tehotenstva) nakúpiť príliš veľa vecí, z ktorých väčšinu využijeme len minimálne, alebo vôbec. Preto sme sa v článku zamerali predovšetkým na tie, ktoré súvisia s každodennou starostlivosťou. Tak veríme, že inšpirácia na seba nenechala dlho čakať 🙂