Výhradný dovozca Cheeky wipes pre Slovensko
Tel.: 0902/229 542
a
  >  Prikrmovanie   >  3 veci, ktoré vám uľahčia prikrmovanie

3 veci, ktoré vám uľahčia prikrmovanie

Tento článok nebude o zásadách správneho prikrmovania, to si necháme na iný príspevok 🙂 Dnes si však povieme niečo o 3 veľkých pomocníkoch, ktoré sa oplatí mať po ruke počas príkrmov a stravovania malých detí.

#1 Silikónový podbradník

Podbradníky sú samozrejmosť. Jednorazové sú síce praktické, ale záťaž pre životné prostredie. Látkové používate do zodratia, ale treba ich stále prať, sušiť a žehliť.

A potom je tu silikónová verzia. Vždy jemný na dotyk, ľahko a rýchlo umývateľný a navyše je vodeodolný. Tento nezávadný potravinársky silikón je navyše veľmi praktický. Do jeho spodnej časti môžete vložiť príbor, zrolovať a vybehnúť s ním aj na výlet.

Naše silikónové podbradníky Green Sprouts vám ponúkajú aj variabilitu – vrchnú časť viete jednoducho odopnúť a nahradiť iným horným dielom zo sady.

#2 Utierky hands & faces

Aj pri použití jednorazových vlhčených utierok sa tvorí zbytočný odpad. Navyše „zmes“, v ktorej sú takéto utierky namočené, môže podráždiť jemnú detskú pokožku, čo vám potvrdí nie jeden pediater.

Skvelou alternatívou sú preto utierky cheeky wipes, konkrétne hands & faces sada. Vybrať si môžete napríklad bambusové s jemným plyšom, ale určite neoľutujete ani pri výbere tých z mikrovlákna. Stačí ich trochu navlhčiť, prípadne použiť s pár kvapkami prírodného esenciálneho oleja, a dieťatko bude čisté pred jedením i po ňom.

Veľmi užitočným je aj box, do ktorého si môžete pripraviť čisté utierky, i príručné vrecká, vďaka ktorým oddelíte použité od nepoužitých.

A viete čo ešte? Okrem rúk a tváričky ich môžete použiť aj počas prebaľovania.

#3 Úložné dózy

My maminky potrebujeme príkrmy aj uskladniť. V chladničke, mrazničke či niekam na cesty.

Úložné dózy Wean Green sú vyrobené z tvrdeného skla, ktoré má toľko výhodných vlastností, že po inej variante už nebudete chcieť siahnuť.

  • V prvom rade sú prispôsobené na výraznejšie teplotné rozdiely a môžete ich použiť ako v mrazničke, tak aj v mikrovlnke.
  • Sú pevnejšie a tak v porovnaní s bežným sklom aj odolnejšie voči pádom na tvrdú zem.
  • Neprepúšťajú do jedla chémiu, ako to je u plastových nádob. Navyše tvrdené sklo je recyklovateľné donekonečna, čo sa o plastoch povedať nedá.
  • Sú veľmi praktické aj na výletoch. Vďaka silikónovému uzáveru vám nepretečie ani tekutejšia strava.
  • A aby sme nezabudli… Používať sa dajú nielen na príkrmy. Môžete si v nich zmraziť materské mliečko, jedlo z nedojedeného obeda a ak si v nich uskladníte aj šalát, na ďalší deň bude rovnako čerstvý, ako práve naservírovaný.