Výhradný dovozca Cheeky wipes pre Slovensko
Tel.: 0902/229 542
a
  >  Cheeky Wipes   >  Čo potrebujem pre používanie látkových detských utierok?

Čo potrebujem pre používanie látkových detských utierok?

Používanie detských utierok je veľmi jednoduché. Aby sme vám to ešte viac uľahčili, odporúčame začať s kompletnou sadou látkových detských utierok, pretože obsahuje všetko, čo potrebujete na začiatok, či už používate látkové alebo jednorazové plienky.

                                                       Tu je trochu viac o tom, čo obsahuje:
• Utierky
Utierky sú jedinou položkou, ktorú rozhodne potrebujete. Cheeky Wipes sa dodávajú v rade textílií, ktoré vyhovujú vašim potrebám. Všetky naše utierky sa môžu používať ako na zadočky, tak na ruky i tvár (s výnimkou mikrovlákien, ktoré odporúčame používať len na ruky a tvár), druh utierky ktorú budete používať, závisí od vašich preferencií. Viac informácií o tom, ktorá utierka je pre vás najlepšia nájdete tu, ale naše biele organické bavlnené froté utierky sú všestranným zlatým štandardom, ktorý používame už viac ako 10 rokov v sídle Cheeky Wipes, s nimi sa určite nemôžete pomýliť! Alternatívne si môžete vybrať skúšobnú sadu utierok, aby ste skúsili 5 z našich najpredávanejších utierok a zistíte, ktoré z nich vyhovujú najlepšie vám.      Koľko utierok potrebujem?

Ak máte jedno dieťa, ktoré kaká v priemere 5 krát denne, pričom periete každý druhý deň, potom by vám malo stačiť 25 utierok – práve toľko je v našej sade, ak nepridáte ďalších 25 utierok. Keď začnete bábätko prikrmovať, môžete využiť ďalších 25 utierok na ruky a tvár, alebo si zakúpiť našu sadu Hands & faces, ktorá je ideálna pri prikrmovaní. Pre dvojčatá alebo batoľa ešte v plienkach a novorodenca na začiatok teda spolu 50 utierok. Tieto čísla sa líšia v závislosti od toho, ako často vaše dieťa kaká, koľko utierok používate na čistenie po kakaní (z našich skúseností: zotrieme a zložíme, na kakanie si zvyčajne vystačíme s jednou či dvomi utierkami).
• Roztok na namáčanie
Odporúčame vám utierky si namáčať. Bežať po tečúcu vodu zakaždým, keď chcete vymeniť plienku, je dosť nepohodlné, a striekaním z fľaše na suchú utierku jednoducho nenavlhčíte dostatočne vašu utierku na to, aby ste urobili dobrú prácu. Verte nám, skúsili sme oboje! Môžete, samozrejme, jednoducho použiť čistú vodu z vodovodu na namočenie utierok, čo v skutočnosti odporúčajú aj smernice NICE pre klinickú dokonalosť počas prvých 6 týždňov po narodení dieťaťa. Avšak namočte len toľko utierok, koľko použijete v daný deň (10 naraz), pretože utierky môžu splesnieť a nepríjemne zapáchať v uzavretom boxe. Preto rozhodne odporúčame namáčací roztok na čisté utierky, pre namáčanie čistých utierok pred použitím. Je jemný a bezpečný pre vaše dieťa a utierky udržiava dlhšie v sviežej vôni. Je tiež dobrý nápad použiť náš olej na znečistené utierky pre namáčanie znečistených utierok. Je antibakteriálny a udržiava špinavé utierky v boxe svieže až do času ich oprania.
• Boxy
Ak svoje utierky namáčate, potom sú boxy nevyhnutnosťou! Naše boxy majú kapacitu až 50 vlhčených utierok, sú opatrené vekom, ktoré sa ľahko otvára, čo oceníte, ak máte malé vrtiace sa batoľa. Sú tiež odolné proti striekajúcej vode, nie však úplne vodotesné (závesné otvory nemôžu byť nikdy úplne nepriepustné), preto odporúčame, aby ste držali vaše deti mimo ich dosahu. Jednoducho vždy držte znečistené utierky mimo dosahu malých detí! Náš box na znečistené utierky sa dodáva s integrovanými háčikmi, ktoré udržiavajú sieťovinové vrecko otvorené. To umožňuje ľahké odstránenie a vhodenie do práčky bez toho, aby sa dotkli zašpinených utierok.
• Príručné vrecko na použitie vonku
Utierky na opakované použitie nie sú určené len na použitie doma, ale aj na von. Používanie našich utierok vonku je jednoduché, ale potrebujete oddeliť čisté a znečistené utierky, práve nato máme príručné vrecká, ktoré dodávame v sade alebo môžete použiť jednu z našich dvojitých príručných vreciek. Keď vyrážate von, stačí vziať 4 – 5 vlhkých utierok priamo z vášho boxu na čisté utierky. Dobre ich vyžmýkajte, aby boli len vlhké a nekvapkalo z nich. Potom ich vložte do svojho príručného vrecka na čisté utierky. Po použití vhoďte použité utierky do sieťového vrecka na znečistené utierky, ktorá sa rozzipsuje, aby sa dala vhodiť priamo do práčky. Jednoduché a ani sa nemusíte utierok dotýkať.
Ak potrebujete ďalšie rady, napíšte nám do formulára na stránke ‚kontaktujte nás‘ a my vám radi poradíme.