Výhradný dovozca Cheeky wipes pre Slovensko
Tel.: 0902/229 542
a
  >  Cheeky Wipes   >  Bezpečnosť esenciálného oleja 

Bezpečnosť esenciálného oleja 

V spoločnosti Cheeky Wipes sme pevne presvedčení, že to, čo používate na kožu a pokožku vášho dieťaťa, je nanajvýš dôležité.  Esenciálne oleje sú však chemikálie (hoci prirodzené), takže je skutočne dôležité, aby boli vyrobené podľa prísnych noriem a bezpečne používané.

                                                                       Bezpečnosť esenciálneho oleja

Novorodenci do 6 týždňov

NICE (usmernenia klinickej dokonalosti, podľa ktorých postupujú pôrodné asistentky) odporúčajú, aby sa počas prvých 6 týždňov života používala na očistenie dieťaťa iba voda, preto odporúčajú vatu a vodu.

V tomto časovom horizonte je možné stále používať utierky Cheeky Wipes s použitím vody iba v boxe na čisté utierky, ale odporúčame, aby sa namočilo len toľko, koľko budete používať v daný deň (napríklad 10), pričom zvyšok zostane suchý. Stále by sa mal používať olej na znečistené utierky, keďže neprichádza do styku s pokožkou dieťaťa a nakoniec sa aj tak operie.

6 týždňov a viac

Na každých 25 kusov naplňte box na čisté utierky vodou až po rysku  (približne 500 ml) a pridajte 4 – 5 kvapiek oleja.  Pretraste olej v boxe, aby sa rovnomerne rozpustil vo vode pred vložením utierok.

Akonáhle sú utierky v boxe, dobre  ich stlačte rukami, aby sa olej rozptýlil pomedzi čisté  utierky.

Alergická reakcia sa môže vyskytnúť na akýkoľvek bežne používaný esenciálny olej. Tento typ reakcie je ťažko predpovedať a zriedkavo sa vyskytuje, ale je to možné. Ak máte podozrenie na alergickú reakciu, alebo ak si všimnete na vašom dieťati začervenanie či podráždenie, používajte utierky len s čistou vodou (opäť namočte len toľko, koľko budete používať v daný deň) a informujte nás o tom prostredníctvom e-mailu. Radi vám poskytneme alternatívny roztok esenciálneho oleja na použitie.

Box na znečistené utierky by mal byť naplnený do troch štvrtín s pridaním 4 alebo 5 kvapiek zmesi esenciálneho oleja.

Všeobecné bezpečnostné opatrenia

  1. Všetky esenciálne oleje uchovávajte mimo dosah detí a domácich zvierat.
  2. Esenciálne oleje sú vysoko horľavé látky a mali by sa chrániť pred priamym kontaktom s plameňmi, ako sú sviečky, oheň, zápalky, cigarety a plynové sporáky.
  3. Esenciálne oleje nepoužívajte vnútorne.
  4. Ak sa náhodou kvapky esenciálnych olejov dostanú do oka (alebo očí), bavlnené tkaniny alebo podobné látky by sa mali napustiť mastným olejom, ako je olivový alebo sezamový, a opatrne nimi vytierať cez zavreté viečko. Alebo okamžite vypláchnuť oči studenou vodou.
  5. Ak máte podozrenie, že dieťa vypilo niekoľko lyžičiek esenciálneho oleja, obráťte sa na najbližšiu stanicu pre kontrolu jedov (často uvedená v prednej časti telefónneho zoznamu). Fľašu uchovajte pre identifikáciu a snažte sa, aby dieťa vypilo plnotučné alebo aspoň 2% mlieko. Nepokúšajte sa vyvolať zvracanie.

Kvalita esenciálneho oleja

Naše oleje sú vyrábané pre spoločnosť Cheeky Wipes, pôsobiacu na trhu už 18 rokov, kde je kontrola kvality mimoriadne dôležitá. Pre každý produkt v tomto rade je vykonávané dôkladné testovanie. Ich záväzok voči kvalite koordinuje firemný aromaterapeut, hlavný chemik a chemik kontroly kvality. Vykonávajú sa najprísnejšie procesy, aby sa určila čistota a účinnosť zdrojových olejov, ktoré zabezpečujú čisté, autentické a originálne éterické oleje.

Post a Comment